Magyar foci

Bűn rossz játékkal vertük meg a cseheket!

A várakozásoknak megfelelően Csehország kezdte agresszívabban a mérkőzést, de a 7. percben Dzsudzsák Balázs elhallgatta a hazai szurkolókat. Tomás Sivok lökte fel Varga Józsefet 17 méterre a cseh kaputól. Dzsudzsák gyorsan elrúgta a szabadrúgást. Petr Cech még bele tudott ütni a labdába, de az kevésnek bizonyult. A vezető gól után túlságosan magunkra húztuk a cseheket, akik hatalmas fölényben játszottak.

A 15. percben Daniel Kolár lökte meg az ötösnél Juhász Rolandot. A szabálytalanság miatt Lee Probert érvénytelenítette Václav Pilar találatát. Három perccel később Korcsmár Zsoltnak kellett mentenie Pilar elől, aki egyértelműen a hazaiak legveszélyesebb játékosa volt. A 19. percben ismét Pilar volt a főszereplő. A cseh játékos Szalai Ádám arcába könyökölt bele. Hatalmas meglepetésre Pilar megúszta lap nélkül az esetet.

A 24. minutumban Varga luftja után Milan Baros léphetett volna ki, de Juhász Roland keményen, de szabályosan megállította a támadót. A védő hiába rúgta el a labdát, Probert büntetőt ítélt a csehek javára. Bogdán Ádám ugyan belekapott Michal Kadlec lövésébe, de a csehek kiegyenlítettek. A félidő második felében hatalmas fölényben játszottak a hazaiak. Előbb Pilar elől kellett elrúgnia a labdát Bogdánnak, majd Baros sarkalása után kellett mentenie a védőknek.

A 37. minutumban egy ütközés után megsérült Juhász Roland. A védőt le kellett cserélni (Mészáros Norbert folytatta a helyén). A félidő végén Jaroslav Plasil jobb oldali beadása után Jan Rezek esett el Laczkó Zsolt mellett. A játékvezető sípja, ezúttal néma maradt. Érdekesség, hogy az első félidőben 70-30(%) volt a labdabirtoklás a csehek javára.

A második félidő első perceiben egyik csapat sem tudott gólhelyzetet kialakítani. Az 55. minutumban a hazai védő döntött úgy, hogy hazafejeli a labdát. Cech előbb kicselezte Szalait, majd előrerúgta a játékszert. Öt perccel később Rezek csúsztatott a 16-os bal oldaláról kapura, de Bogdán szögletre ütötte a labdát.

MINDEN TOVÁBBI RÉSZLET ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNKBEN!

Michal Bílek érezte, hogy leült a mérkőzés, ezért elkezdett cserélgetni. A csehek számára jót tettek a változtatások. A 67. percben Plasil bal oldali beadása után Kadlec csúsztatta meg a labdát. Roman Hubník a bal sarok közeléből kapura fejelt, de Bogdán lábbal védeni tudott. A 75. minutumban Mészáros ajándékozta oda a labdát a cseheknek. Pilar 17 méterről, azonban a kapu mellé rúgta a játékszert.

A félidő vége felé a csehek visszavettek a tempóból, amire a 88. percben ráfáztak. Dzsudzsák zseniális keresztpasszát az újonc Gyurcsó Ádám vette le öt méterre a cseh kaputól, majd kilőtte a bal alsó sarkot. A magyar válogatott 33 év után győzte le ismét Csehországot.

Labdarúgás
Felkészülési mérkőzés
Csehország – Magyarország 1-2 (1-1)
Prága, Generali Arena, vezeti: Lee Probert
Csehország: Cech – Gebre Selassie, Sivok (Hubník szünetben), Kadlec, Limbersky – Plasil (Lafata 80.), Jirácek (Hübschman 80.) – Rezek (Rajtoral 72.), Kolár (Darida 61.), Pilar – Baros (Pekhart 61.)
Magyarország: Bogdán – Vanczák (Halmosi 82.), Korcsmár, Juhász (Mészáros 38.), Laczkó – Varga, Pintér – Koltai (Gyurcsó 64.), Szakály (Szabics 91.), Dzsudzsák (Debreceni 92.) – Szalai (Németh 91.)
Gólszerző: Kadlec (24. – 11-esből), illetve Dzsudzsák (7.), Gyurcsó (88.)
Sárga lap: Pilár (73.), illetve Vanczák (76.)